Levent Kids Yuva Anaokulu

Kids İdeal Eğitimciler

Eğitimciler

Bunu başarabilmek için KIDS'de, Play Group sınıflarında her beş çocuğa bir, diğer yaş gruplarında ise her sekiz çocuğa bir eğitimci görev üstlenmektedir.
KIDS öğretmenleri konusunda yetkin kurucularımız ve çocuk gelişim uzmanımız eşliğinde düzenli olarak haftada bir kez toplanarak, o haftanın değerlendirmesini yapar. Bu bireysel süpervizyon sürecinde öğretmenler, çocukların ihtiyaçlarını değerlendirerek onların eğitim programından maksimum verim alabilmeleri ve bu performansı gelişimine yansıtmaları doğrultusunda kararlar alırlar.
Böylelikle çocukların program içersindeki bireysel özellikleri ve yaşantıları esas alınarak ihtiyaca yönelik çözümler üretilir. Uzun yıllardır süregelen bu nitelikli uygulama sonucunda çocuk, okul ve aile üçgeni arasındaki uyum pekiştirilerek ilişkinin güçlendirilmesi sağlanmaktadır. KIDS eğitmenlerinin eğitimde başarılarını şekillendiren ve etkileyen önemli öğelerden biri de KIDS de sürekli olarak desteklenen hizmet içi eğitimler ve workshoplardır. Tüm bu uygulamalar sayesinde yuvamızdaki eğitmenler var olan bilgilerini güncelleştirme fırsatı bularak, bu alandaki gelişmeleri ve yeni bakış açılarını içselleştirirler.
Ulaşılmak istenen hedeflerde eğitmenlerin vazgeçilmez rolünün bilincinde olan KIDS, eğitmenlerine duyduğu sonsuz güven, inanç ve süregelen başarının onuru ile ilerlemektedir.

 

"KIDS"de formasyona sahip öğretmen kadrosuna, High Scope temelli günlük programı uygulayabilmeleri için yetkinliğe sahip uzmanlar tarafından özel eğitim verilerek tecrübe kazanmaları sağlanmaktadır. KIDS'deki öğretmenler gelişmenin destekleyicisidirler ve başlıca amaçları çocuk açısından etkin öğrenmeyi gerçekleştirecek uygun ortamı sağlamak ve çocuklara eylemleri hakkında düşünmeleri için yardımcı olmaktır. KIDS eğitim kadrosundaki öğretmenler, çocukların değişik ilgi alanlarını fark ederek onları öğrenmeyi destekleyici sorular sormaya teşvik ederler. KIDS'de öğretmenler çocuklara kendilerini, etraflarındaki dünyayı anlamakta, keşfetmekte yardımcı olan rehberlerdir.


yukarı çık