Levent Kids Yuva Anaokulu

Kids İdeal Yuva - Bülten

Kids Yuva Bülten


İngilizce öğretmeni o ay sınıfta işlediği konuyu, yeni kelimeleri ve ayın İngilizce şarkısını bülten aracılığı ile velilere aktarır ve evde de destekleyebilecekleri detaylar hakkında ailelere önerilerde bulunur.

Her bültende bir ay sonra yapılacak olan tüm çalışmalar ile ilgili özetlenmiş bilgilerin aktarıldığı ana başlıklar, konuların ve yapılması planlanan gezilerin duyurulduğu bir gelecek ay bölümü de yer alır.

Duyurular bölümünde ise seminer, toplantı tarihleri ve tatiller bildirilir, velilere gelecek ay ile ilgili hatırlatmalar yapılır. Çocuk eğitiminde velilere ışık tutacak değişik ve merak edilen konuları içeren eğitsel bir makale bültenin vazgeçilmez bir bölümüdür. Her ayın sonunda gelecek ayın yemek ve kahvaltı listesi ile birlikte KIDS'DE YAŞAM velilere gönderilir.

 

KIDS bülteni “KIDS’DE YAŞAM” adı ile her ay ve her yaş grubu için ayrı olarak yayınlanmaktadır.

Aileler çocuklarının okul içindeki eğitsel süreçlerini merak etmekte, okulun akışı hakkında bilgi sahibi olmak isterler. Çocuğun okulda aldığı eğitime aile de destek olduğunda ve aynı paralelde hareket edildiğinde öğretilenler daha sağlam ve kalıcı olur. KIDS'DE YAŞAM sınıflardaki eğitsel çalışmaların bir özetinden oluşur. Sınıf içinde o ay beraber saatlerde işlenen konular haftalara bölünerek konuların detayları ile açıklanır. Bültende çocukların bu konudan en çok etkilendikleri yönler, özel yorumlar ve yaşantılar aktarılır. O ay içinde yaptığımız gezi yeri ile ilgili yaşantılar ve izlenimler veliler ile paylaşılır.

Sınıflarda konular ile ilgili öğretilen şarkıların sözleri de bültende yer alır. Böylelikle çocuk evde de bu şarkıları tekrarladığında aile bu çabayı destekleyebilir.


yukarı çık